Kiekvieną kartą eidami pas gydytoją, pasiruošiame daugybę klausimų. Tai normalu, nes pajutę vieną ar kitą simptomą, norime įsitikinti, ar tai signalizuoja apie rimtą ligą. Kartais, apimti impulsyvaus noro kuo skubiau išsiaiškinti problemą ir nelaukti vizito pas gydytoją, patys imame ieškoti informacijos. Tačiau dažnai pamirštame, jog tokie patys klausimai kyla praktiškai visiems, kurie susiduria su panašiais sveikatos sutrikimais. Todėl šiame straipsnyje norime apžvelgti dažniausiai užduodamus klausimus akių gydytojams.
Nors ilgas darbas prie kompiuterio yra viena dažniausių akių skausmo bei nuovargio priežasčių, neatstatomos žalos mūsų regai tai nedaro. Žinoma, akių skausmas ir nuovargis jau savaime yra labai nemalonus dalykas, tačiau to galima išvengti darant pertraukas. Kas 10 minučių, dešimčiai sekundžių, pažiūrėkite į objektą, esantį bent už dešimties metrų. Taip pat, kas valandą padarykite bent 5 minučių pertrauką.
Kontaktiniai lęšiai nepraleidžia deguonies į rageną ir taip padidina infekcijos riziką, o tai yra pavojus mūsų akims. Taigi, niekada nemiegokite su kontaktiniais lęšiais. Prailginto nešiojimo lęšiai, pagaminti iš hidrogelio, praleidžia deguonį, tad juos galima nešioti ilgesnį laiką. Tačiau net ir su šiais lęšiais miegoti nėra rekomenduojama.
Vienintelis dalykas, kurį daro akiniai, tai padeda geriau matyti. Tačiau priešingai nei kontaktiniai lęšiai, akiniai nepriglunda prie akies obuolio, todėl vaizdas su jais atrodo kiek kitaip. Pradėjus nešioti akinius pirmą kartą, prireikia kelių dienų, kol akys prie jų pripranta. Dažnai pasireiškia nestiprūs galvos bei akių skausmai, tačiau po kurio laiko šie simptomai praeina savaime.
Netinkamai naudojamas makiažas gali sukelti akies infekcijas ir traumas. Su blakstienų tušu netyčia galima pažeisti rageną, o akių šešėlio dalelės gali patekti po akių voku ir sudirginti akis. Taip pat, tam tikrų gamintojų produktai gali sukelti alergines reakcijas. Todėl renkantis makiažo priemones reikia atidžiai perskaityti jų sudėtį, o naudojant – saugoti, kad nepažeistumėte akių.
Akių gydytojai tikrina akies tinklainę. Daugelis ligų, kurios paveikia bendrą sveikatos būklę, pakeičia ir tinklainės išvaizdą. Todėl jūsų akių gydytojas gali nustatyti ankstyvuosius skydliaukės, diabeto, aukšto kraujospūdžio, autoimuninių bei kitų ligų ir sutrikimų simptomus.
Yra keletas priežasčių, dėl kurių gali išsausėti jūsų akys. Amžius, šalutinis vaistų poveikis ar net oro pasikeitimai gali būti sausų akių priežastis. Kuomet oras sausas, drėgmė mūsų akyse ir odoje išgaruoja žymiai greičiau nei įprastai. Tokiu atveju derėtų gerti daug vandens, kad kūnas kompensuotų sausą orą. Kitais atvejais galite pamėginti naudoti nereceptinius akių lašus. Jeigu tai nepadeda – reikia kreiptis į akių gydytoją.