Su mūsų rega susijusios galvos skausmo priežastys

Su mūsų rega susijusios galvos skausmo priežastys

Pasikartojantis galvos skausmas gali signalizuoti apie įvairias, su akimis susijusias problemas. Dažnu atveju, galvos skausmus sukelia nenustatytos ir negydomos akių ligos. Tad jei kenčiate nuo pastovių galvos skausmų, reikėtų kreiptis į gydytoją ir pasitikrinti regėjimą.

Galvos skausmas gali atsirasti dėl akių nuovargio

Reguliarus regėjimo patikrinimas gali atskleisti platų spektrą įvairių sutrikimų, galimai sukeliančių galvos skausmus. Nors didžioji dalis galvos skausmo atvejų nebūtinai atsiranda dėl regėjimo problemų, visgi labai svarbu reguliariai tikrintis savo regėjimą.

Akių nuovargis atsiranda tada, kai maži akies raumenys yra priversti dirbti sunkiau ir daugiau, nei įprastai. Dėl to mūsų akys pavargsta, jas pradeda skaudėti, gali pablogėti regėjimas bei atsirasti dažni galvos skausmai. Akių nuovargis, susijęs su galvos skausmu gali atsirasti dėl:

  • Astigmatizmo: dėl išsikreipusios ragenos formos, vaizdas nėra fokusuojamas įprastai. Dėl šios priežasties, žmogus, norėdamas įžiūrėti objektus, yra priverstas prisimerkti, o tai gali sukelti galvos skausmą.
  • Toliaregystės: akis vaizdinius fokusuoja ne už tinklainės (kaip įprasta), o ant jos. Dėl šios priežasties pablogėja regėjimas, atsiranda akių nuovargis ir galvos skausmas.
  • Presbiopija (senatvinė toliaregystė): šis sutrikimas atsiranda žmogui senstant, kuomet akies lęšiukas sukietėja ir pasidaro nebelankstus. Dėl šio sukietėjimo, akims pasidaro sunkiau fokusuoti vaizdą, atsiranda akių skausmas, o kartu su juo ir galvos skausmas.

Svarbu pabrėžti tai, jog didžioji dalis regėjimo sutrikimų yra nesunkiai pataisomi akinių ar kontaktinių lęšių pagalba. Tačiau reikia nepamiršti ir to, kad žmonėms, jau nešiojantiems akinius, taip pat gali atsirasti galvos skausmai. Mūsų akys keičiasi, todėl labai svarbu reguliariai tikrintis regėjimą, kad žinotumėme ar jau laikas keisti akinius.

Bet kuriuo atveju – jei galvos skausmas atsirado dėl vieno iš aukščiau išvardintų regėjimo sutrikimų, tereikia apsilankyti pas akių gydytoją. Akinių ar kontaktinių lęšių pagalba sugrįš regėjimas ir išnyks galvos skausmai.

Kitos su rega susijusios galvos skausmo priežastys

Glaukoma taip pat gali sukelti galvos skausmą. Tai akių liga, dėl kurios kaupiasi skystis akyje, sukeliantis padidėjusį vidinį akispūdį. Šis didelis spaudimas kai kuriais atvejais pasireiškia stipriais galvos skausmais.

Galvos skausmą gali sukelti katarakta. Kuomet vystosi ši liga, akies lęšiukas apsidrumsčia ir žmogaus gebėjimas matyti po truputį mažėja. Kadangi regėjimas tampa ribotas, akiai tenka dirbti daugiau, kad galėtų matyti ir fokusuoti vaizdą, o tai dažnai sukelia akies ir galvos skausmą.

Tikrinkitės savo akis

Jei nesate tikri, kokia yra jūsų galvos skausmo priežastis, gera vieta pradėti aiškintis yra akių gydytojo kabinetas. Mūsų akys natūraliai kompensuoja regėjimo sutrikimus, todėl kai kurių iš jų galime net nepastebėti. Dėl šios priežasties, daugelis žmonių dažnai klaidingai mano, jog galvos skausmas nėra susijęs su akimis.