Kada galima atlikti regos korekciją lazeriu?

Kada galima atlikti regos korekciją lazeriu?

Toliaregystė, trumparegystė ir astigmatizmas gali būti koreguojami lazerinės regos korekcijos pagalba. Tai efektyvi, neskausminga ir saugi procedūra, padedanti grąžinti 100 % regėjimą. Tačiau svarstant savo regą koreguoti lazeriu, reikėtų žinoti, kada tai galima atlikti ir į ką reikėtų atsižvelgti.

Amžius

Regos korekciją lazeriu galima atlikti sulaukus 18 metų. Taip yra todėl, kad iki pilnametystės rega dar formuojasi ir gali kisti.
Dažniausiai regos korekcija yra atliekama 20–45 metų pacientams. Tačiau tam tikrais atvejais, ypač tada, kai žmogaus optika yra sudėtinga ir neįmanoma parinkti skaitymo akinių, korekcija atliekama ir vyresniems žmonėms.

Regos stabilumas

Lazerinę korekciją atliekame tada, kai rega yra stabili ir nekintanti ilgesnį laiko tarpą. Tyrimų metu gydytojas įvertina regos pokyčių tikimybę ir nusprendžia dėl korekcijos galimybės. Tais atvejais, kai regos pokyčiai vyksta po operacijos (tokie atvejai sudaro apie 5–10 %), korekcija yra atliekama dar kartą.

Dioptrijos

Regos korekcija įprastai atliekama nuo -1 iki -10 ir nuo +1 iki +4 dioptrijų. Tačiau retais atvejais ją galima atlikti ir iki -12 dioptrijų. Bet kokiu atveju, gydytojas konsultacijos metu nustatys, ar regos korekcija jums yra tinkama.

Pasiruošimas konsultacijai

Tiek tyrimams, tiek pačiai operacijai, specialaus pasiruošimo nereikia. Tik reikėtų žinoti, kad prieš vizitą ar jau pačią operaciją, reikėtų bent 5 d. nenešioti kontaktinių lęšių. Tai svarbu dėl to, nes lęšiai keičia ragenos formą. Tad ji turi atsistatyti į natūralią būseną.

Individuali konsultacija su gydytoju

Prieš atliekant procedūrą yra būtina konsultuotis su gydytoju. Kiekvieno žmogaus rega ir akių sveikata yra individuali, todėl tik po konsultacijos gydytojas gali nuspręsti, ar pacientui galima atlikti regos korekciją. Konsultacijos metu peržiūrima paciento regos bei sveikatos istorija, apžiūrimos akys ir atliekami reikalingi tyrimai. Jei norite išsiaiškinti, ar esate tinkamas lazerinei regos korekcijai, registruokitės konsultacijai čia.