Kaip lazerinė regos korekcija veikia akis?

Kaip lazerinė regos korekcija veikia akis?

Tokias refrakcijos ydas, kaip trumparegystę, toliaregystę bei astigmatizmą galima koreguoti ne tik akinių, bet ir lazerio pagalba. Tačiau ar žinojote, kaip regos korekcijos metu lazeris paveikia mūsų akis ir grąžina 100 % puikų matymą?

Kas sukelia regos sutrikimus?

Norint suprasti, kaip lazeris veikia mūsų akis, visų pirma pakalbėkime apie tai, kodėl mes turime regos sutrikimų. Ryškiai matome tada, kai šviesos spinduliai sklinda per akį tiesiai į tinklainę. Tačiau dėl nelygaus ragenos paviršiaus šviesos spinduliai linksta ir pasklinda prieš tinklainę arba už jos. Tokiu atveju diagnozuojama refrakcijos yda ir regėjimą reikia koreguoti. Tai gali būti tiek įgimta, tiek įgyta.

Kaip lazerinė regos korekcija atkuria puikų regėjimą?

Regos korekcija yra atliekama naudojant pažangias lazerines technologijas. Vėsus lazerio spindulys švelniai koreguoja akies paviršiaus (ragenos) formą ir ištaiso jos trūkumus bei nelygumus. Po regos korekcijos šviesos spinduliai sklinda ant išlygintos ragenos ir patenka tiesiai į tinklainę, todėl regėjimas tampa aiškus ir ryškus.

Kokie yra lazerinės regos korekcijos tipai?

Yra keletas skirtingų korekcijos būdų. „Regos centre“ mes atliekame dviejų tipų lazerines regos korekcijas:

✔SMARTSURFace – tai neinvazinė procedūra, kurios metu rega koreguojama tik lazerio pagalba – be pjūvio, be prisilietimo prie akies ir be skausmo.

✔ LASIK – šios procedūros metu atliekamas pjūvis ragenoje ir tuomet rega koreguojama su lazerio pagalba.

Kaip regos korekcijos metu lazeris veikia akies paviršių?

Lazerinės regos korekcijos SMARSURFace metu pacientas žiūri į mažą mirksintį lazerio tašką. Lazerio spindulys veikia tik ragenos paviršių. Tai pažangiausias, neinvazinis lazerinės regos korekcijos būdas, atliekamas nenaudojant pjūvio, nepaliekant ragenoje randų ir išsaugant jos maksimalų storį.

Lazerinė regos korekcija LASIK – tai yra dviejų etapų procedūra. Visų pirma yra nuimamas viršutinis ragenos sluoksnis, atliekant pjūvį ir suformuojant atvartą. Tuomet ragena po juo yra veikiama lazeriu. Nuimtas paviršinis ragenos sluoksis (atvartas) yra grąžinamas atgal į savo vietą ir ten prigyja.

Ar lazerinė regos korekcija jums gali būti atlikta bei kuris koregavimo būdas – tinkamiausias, isiaiškinsite tik vizito pas gydytoją metu. Norėdami registruotis konsultacijai su „Regos centro“ akių mikrochirurgais, spauskite čia.