Nors didžioji dalis žmonių gimsta turėdami puikų regėjimą, dėmesį verta atkreipti į tai, kad bėgant metams, dėl traumų, netinkamo gyvenimo būdo, darbo kompiuteriu rekomendacijų nesilaikymo bei kitų priežasčių, galimi pakitimai, kurių rezultatas – silpstantis regėjimas. Žinoma, yra daug būdų, kuriais galima palaikyti puikų regėjimą ar atsikratyti nedidelių problemų, tačiau, kai rezultatai iš tiesų yra prasti, būtinos kur kas rimtesnės procedūros, tokios kaip akių korekcija lazeriu.
Kas vyksta šos procedūros metu? Lazerio spinduliu pakeičiamas akies ragenos gaubtumas ir laužiamoji galia, dėl ko šviesos spinduliai, perėję akies optinę sistemą, pradeda fokusuotis tinklainėje taip kaip turėtų. Atlikus šiuos veiksmus, regėjimas pradeda gerėti ir pacientas, jau po neilgo laiko tarpo, gali gyventi pilnavertį gyvenimą bei džiaugtis puikiu regėjimu, užsiimti įprasta kasdiene veikla jau be akinių ar kontaktinių lešių.
Kaip matyti, viskas puiku, juo labiau, kad procedūra nėra nei skausminga, nei ilgai trunkanti. Vis dėlto, ne visada regėjimo problemų turintį pacientą galima nudžiuginti – pasirodo, kai kuriems žmonėms akių korekcija negali būti atliekama. Būtent todėl labai svarbų vaidmenį atlieka individuali konsultacija – jos metu paaiškėja, ar pacientui galima atlikti korekciją lazeriu. Prieš operaciją atliekamas ragenos topografinis žemėlapis bei nustatomas ragenos storis ( kuo ragena storesnė – tuo geriau) ir patikslinti ar nėra patologinių ragenos pakitimų. Ypač svarbu, kad ragena būtų tinkamo storio.
Jei ji yra pakankamai stora, tai akių korekcija gali būti atlikta žmonėms, kurie:
– turi trumparegystę iki (–)12 dioptrijų,
– toliaregystę iki (+) 3 dioptrijų,
– astigmatizmą iki 5 dioptrijų.
Kaip matyti, galima išskirti net tris žmonių grupes, kuriems akių korekcija lazeriu gali būti atliekama. Belieka tik pasidžiaugti, kad ypač didelė dalis pacientų, norinčių matyti puikiai, patenka į kurią nors iš šių grupių, tad procedūra gali būti atliekama.
Ko gero, vienas svarbiausių klausimų, į kurį norisi kuo greičiau sužinoti atsakymą, yra toks: per kiek laiko atsistato regėjimas atlikus šią procedūrą? Belieka tik pasidžiaugti, kad laukti ilgai tikrai netruks – regėjimas atsistato maždaug per 12 valandų po procedūros atlikimo. Savaime suprantama, labai svarbu tinkamas elgesys. Paprastai pateikiamos tokios rekomendacijos: negalima spausti ar trinti akies artimiausias keletą dienų; keletą savaičių po operacijos nesilankyti vandens telkiniuose, baseinuose, o taip pat ir pirtyse, saunose; intensyviai nesportuoti. Siekiant sumažinti diskomfortą, gali būti naudojami gydytojo paskirti akių lašai. Priklausomai nuo darbo pobūdžio bei sąlygų, į jį galima grįžti maždaug po kelių savaičių. Taip pat svarbi ir subalansuota mityba, reikiama svitaminų kiekis, režimo laikymasis.